Máme nový e-shop! Doména funkydog.sk nefunguje. Prosím prejdite na www.funkydog.cz ĎAKUJEME

Mrs. Ťapka


Ťapku sme k nám prichýlili na dočasnú opateru a sme veľmi radi, že sa nám podarilo Ťapke nájsť rodinku :) Vďaka motýlikom sme mohli Ťapke zaistiť nákladnú operáciu (6000 Kč) - kastráciu a odstránenie nádoru na mliečnej lište. Ťapku sme nechali očkovať, čipovať a urobili sme všetko preto, aby sa u nás cítila dobre a bola opať šťastná.

Dočasná opatera

Keď k nám Ťapka prišla, bola veľmi smutná a nevedela, čo sa deje...Prečo sa jej zbavila rodina, ktorá sa o ňu starala a ktorú tak veľmi ľúbila 8 rokov? Prečo je opäť "na ulici"? Už ako šteniatko bola v útulku a teraz zas? Chudiatko, bola celkom nešťastná...a to si predstavte, že by sa dostala niekam do útulku, do vonkajšieho koterca, možno s viacerými psíkmi...Áno lepšie ako skončiť priamo na ulici bez potravy či kúsku suchého miestečka na prespanie...

Chceli by sme rozširovať povedomie o poskytovaní dočasnej opatery a motivovať tak ľudí, ktorí tú možnosť majú, aby si k sebe zobrali psíka či mačičku, ktorí to potrebujú.

Čo je to dočasná opatera?

Bohužiaľ dnešná realita je taká, že na ulici je mnoho psíkov, ktoré potrebujú niekam prichýliť, kúsok teplého miestečka, potravu a starostlivosť. Útulky praskajú vo švikoch a častokrát nemajú kam psíka umiestniť. V tedy je veľká pomoc dočasná opatera. Ak máte doma kúsok miestečka a možnosť psíkovi v núdzi poskytnúť pomoc, veľmi mu pomôžete.

Ako to funguje?

Útulky častokrát nemajú úplne ideálne podmienky pre všetky tipy psíkov. Doma majú psíkovia prostredie bez stresu, lepšie sa integrujú a môže sa pracovať na ich výchove. Každý psík v núdzi má za sebou iné zážitky. Niektoré sú z domu, kde boli zvyknuté na určité podmienky alebo sú to psíkovia, ktorí boli celý život vonku. Alebo sú to šteniatka odobrané či nájdete, ktoré musíte naučiť všetky základné hygienické návyky. Záleží to psík od psíka. Avšak ktokoľvek, kto skutočne chce a má tú možnosť sa o psíka dočasne postarať, psíkovi veľmi pomáha.

Aké sú podmienky dočasnej opatere?

Trošku to záleži na organizácií, ktorá s dočasnými opaterami pomáha. Určite môžete poskytnúť dočasnú opateru aj sami - napríklad, keď vidíte na sociálnych sieťach urgentné prosby o pomoc - a my Vám radi pomôžeme ako s informáciami tak prakticky. Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Spolupracujeme napríklad s organizáciou Psí štěstí - pozrite sa na ich stránky a môžno Vás to inšpiruje zapojiť sa do poskytovanie dočasných opatier.

Ako dlho dočasná opatera trvá?

Je to individuálne a veľmi záleži ako na vás tak na podpore, ktorú k dočasnej opatere dostanete. Najdôležitejšie pri adoptovaní psíka je príprava a správna komunikácia inzercie psíka. K tomu patria pekné fotky, príbeh psíka a všetky čo najpresnejšie informácie. Takto zabezpečíte, že si psík nájde rodinku čo najrýchlejšie. My sme zatiaľ mali doma 2 slečny na "dočasku" - Mrs. Bobinku a Mrs. Ťapku. Obe sa nám podarilo adoptovať do 3 týždňov. 

Samozrejme je nutné počítať, že dočasná opatera môže trvať aj kúsok dlhšie. Je to veľmi individuálne. Ale z vlastnej skúsenosti, či príbehov od ostatných "dočaskárov" vieme, že psík má veľké šance na adopciu práve vďaka výborne spracovanej inzercií na sociálnych sieťach a portáloch s inzerciou ako je bazoš a pod. Sú aj špeciálne weby, ktoré sa venujú adopciám:

www.home4pets.cz, www.ifauna.cz, www.hafpac.cz, www.pesweb.cz

Tak čo, pridáte sa aj Vy k "dočaskárom" a zachránite tak psíka z ulice či zlých podmienok?


1 komentár


  • Sofia Marková

    Dobrý deň, dozvedela som sa o forme dočasnej opatery ako pomôsť psíkom a mala by som záujem sa zaradiť medzi Vás ak by to bolo možné. AK by ste mi mohli možno napísať niečo viac o tom ako to funguje bolo by to super ďakujem. :)


Napíšte svoj komentár


Upozorňujeme, že komentáre musia byť schválené pred zverejnením