Máme nový e-shop! Doména funkydog.sk nefunguje. Prosím prejdite na www.funkydog.cz ĎAKUJEME

AKO VZNIKOL FUNKY DOG


Motýlik symbol podpory útulkov

Keď niečo začne od srdca a s radosťou, je to predzvesť toho, že to bude výborné!

Moje meno je Katka a mojou vášňou je tvoriť a zároveň pomáhať zvieratám v núdzi. Na počiatku bol psí motýlik (júl 2015!) a postupne rozširujem škálu produktov pre psíkov či mačičky. 

Od začiatku som vedela, že chcem pomáhať a preto 10% až 30% z jednotlivých produktov darujem útulkom. Každý, kto nosí značku FUNKY DOG ukazuje svetu, že pomáha kamarátom útulkáčom. Už sa prerozdelilo krásnych 750 000 Kč.

Ako to celé začalo?

Myšlienka psíka s motýlikom začala, keď som raz asi v roku 2011 niekde na ulici videla malého mixnutého jazvečíka a mal na obojku červený károvaný motýlik na zicherke. Hneď som si pomyslela, že to vyzerá super a že Kadlovi (môjmu psíkovi) by sa jeden tiež určite hodil.

Motýlik som hľadala snáď 4 roky! Primárne som hľadala motýliky pre ľudí, ale nikde nič. Ani v mojích obľúbených vintage obchodoch a “sekáčoch”. Jednoducho motýliky boli vymyznuté. 

Potom niekedy v lete 2015 som konečne našla sponku v tvare motýlika, ktorý samozrejme nebol primárne pre psíka. 

Od momentu, čo Kadlino mal motýlik na obojku prišitý (a nosil ho samozrejme stále), pútal pozornosť úplne každého na ulici a bolo vidno, že s ním robí radosť! Bolo to veľmi milé a mňa to tešilo. To bola tá inšpirácia, ktorá má dostala k zamysleniu “Prečo nevyrábam motýliky ja sama? Ľudí by to určite potešilo a mohli by si kúpiť motýlik aj pre svojho hafana!”

Som kreatívny človek, ktorého baví niečo vlastnoručne vyrábať. No tak som sa do toho pustila! Začala som motýliky pre psíky vyrábať popri mojej práci. Sama som si motýlik navrhla, aj to ako sa bude zapínať na obojok. Chcela som, aby to hlavne bolo praktické.

FUNKY DOG som založila v auguste 2015 a všetko to začalo celkom rýchlo. Začalo to Facebookovou stránkou. Potom nadšencov pribúdalo, tak som v novembri sputila e-shop. 

Tvárou značky je môj milovaný Mr. Cuddlo (“Kadlo”) - neobyčajný psík so silnou osobnosťou, plemeno “čisto-krvný oriešok”.

Okrem motýlikov sú v ponuke už aj obojstranné šatky, gumičky do vlasov, brošne pre dámy, pánske motýliky, plátene eko tašky a úplnou novinkou sú obojky, vodítka a taštička na prechádzky Piňamka. Na výrobu používam výhradne etické a ekologické materiály, v tomto prípadne je to materiál Piñatex z ananásových listov. Spolu s dvoma kolegami som tiež napísala a vydala kuchárku pre psov Neštěkej a jez!